NFT ÖRNEKLERİ

Everydays:The First 5000 Days

Beeple olarak bilinen Mike Winkelmann’ın oluşturduğu ‘Everyday: The First 5000 Days’ adlı NFT , Christie’s müzayede evinde 69.3 milyon dolar karşılığında alıcı bulmuştur. Bu NFT şuana kadar satılan en pahalı NFT’ler sıralamasında zirvededir.

CryptoPunk

Piksellemiş yüzlerden oluşan bu eser CryptoPunks eserleri arasında yer almaktadır.

Crossroad

Bu eserde Mike  Winkelmann tarafından oluşturulmuştur. Bu eser ABD eski başkanı Donalt Trump’ın seçimleri kaybetmesini temsilen yapılmıştır. Crossroads eseri 6.6 milyon dolara alıcı bulmuştur.

Grimes

Elon Musk’ın kız arkadaşı ve aynı zamanda müzisyen olan Grimes tarafından NFT platformu Nifty Gateway üzerinden satışa çıkardığı bu koleksiyon 6 milyon dolara alıcı bulmuştur.

Ocean Front

Beeple eserlerinden biri olan Ocean Front , 6 milyon dolara satıldı. Bu eserin satışından elden edilen geliri, iklim değişikliği ile mücadele çalışmalarında boy gösteren  Open Earth Foundation’a bağışlandı.

This Changes Everything

World Wide Web’in kaynak kodunun yaratıcısı Sir Tim Berners- Lee de NFT dünyasına giriş yaparak World Wide Web’in  orjinal kodundan bir sanatsal eser üreterek Sothebys adlı platformda satışa çıkardı. This Changes Everything ismiyle piyasaya sürülen bu ürün 5.4 milyon dolar karşılığında alıcı buldu

Jack Dorsey

Twitter’ın kurucusu olan Jack Dorsey’in kendisine ait olan ilk Twet’i NFT olarak tanıttı ve açık arttırma usulü ile 2,5 milyon doların üzerinde bir rakama kendisine alıcı bulmuştur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir