NFT PROJELERİ

NFT PROJELERİ NASIL BELİRLENİR ?

Son süreçte dijital dünyanın hızlanması ile birlikte hayatımıza hergün yeni kelimeler ve gelişmeler girmekte. Bunlardan biriside NFT. NFT aynı zamanda 2021 yılının kelimesi olarakta seçildi. Türkçe kelime karşılığı ‘Değiştirilemeyen Token’ olan bu kelime son süreçte dijital dünyada en çok konuşulan konu olmuştur.

Dünyada NFT sahibi olmak isteyen herkes bu sanal paraya sahip olabilir. Sahip olmakla kalmayıp isterse üretebilir isterse satabilir.NFT’leri kripto paralardan ayıran nokta takas edilememesi ve bir daha üretilememesidir. Bu dijital ürünlerin değeri , eseri üreten kişi tarafından belirlenir. NFT dosyası satın almış olan bir kişi satın alımı yaptığı anda kimsede olmayan bir dijital esere sahip olmaktadır.

Baixakis
Crackeado
Italianopro
Indir-Full

NFT PROJELERİ BELİRLENİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

-NFT dünyasınında olan gelişmeleri yakından takip etmelisiniz.

-Yeni proje üretmeden önce hangi konu üzerinde (oyun,müzik,sanat vs) belirlemelisiniz.

-Projeye uygun NFT projeleri düşünüp tasarlamalısınız.

-Ürünü tasarladıktan sonra koleksiyon oluşturmalısınız.

-Projenizin değerini belirleyerek ilerlemelisiniz.

-Projeniz için bir hikaye belirlediyseniz o hikayeyi koleksiyon için oluşturmalısınız.

-Projeniz için hesap oluşturmak zorunda olduğunuzu unutmamalısınız.

-Projenizi kaliteli bir pazarda sunmalısınız.

Bazı NFT projelerinden örnek vericek olursak en popüler projeler arasında yer alan Axie Infinity Projesini söyleyebiliriz. Bu proje kullanıcıların sanal evcil hayvanlar yetiştirebileceği blockchain tabanı üzerine kurulu bir oyundur. Bu projenin içerisinde Axie evcil hayvanlarının oluşturduğu bir NFT koleksiyonu yer almaktadır. Projenin amacı kullanıcıların evcil hayvanlara sahip olması ve onları kontrol etmesi anlaşması durumlarında ise takas etmesidir. Oyuncular Axie isminde ki sevimli canavarlar ile birbiriyle mücadelede edebiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir